Aktualności

Poczta głosowa w formie filmu

Dzwoniąc poprzez Google Duo od teraz możemy zostawiać na poczcie nie tylko nagranie naszego głosu z wiadomością ale i film. A więc od teraz poczta głosowa zmienia się dzięki Google Duo w pocztę wideo !

Brak kolorów Windows 10

Kiedy nurtują Ciebie pytania typu: nie ma kolorów, znikły kolory na monitorze w systemie Windows 10 albo pokrewnym ? Jak włączyć ponownie kolory w Windows 10 ? Dlaczego znikły kolory ? jedną z odpowiedzi może być proste przełączenie trybu w systemie Windows:

Jeżeli znikły wszystkie kolory i obraz jest czarno biały spróbuj zrobić tak:

  • wejdź w ustawienia systemu (Windows + I)
  • kliknij na UŁATWIENIA DOSTĘPU
  • kliknij na KOLOR I DUŻY KONTRAST
  • odznacz ZASTOSUJ FILTR KOLORÓW

Czy można skasować katalog C:/AMD ?

Jeżeli Twój komputer  od ostatniego formatu już trochę ma a potrzebne byłoby ci nieco miejsca, sprawdź czy nie masz przypadkiem katalogu AMD bezpośrednio na dysku C.

Ostatnio sprawdzając ilość dostępnego i  zajętego miejsca trafiliśmy właśnie na naszych komputerach na katalog AMD na dysku C:/AMD Okazało  się że zajmuje około 10GB.

Powstało pytanie czy można skasować katalog AMD na dysku C ?

Szukając odpowiedzi na to pytanie dotarliśmy do polskich i zagranicznych forów na których na pytanie czy mogę skasować cały katalog AMD z C:/AMD była wszędzie odpowiedź że TAK !!

W tym katalogu znajdują się pliki potrzebne do instalacji ale po instalacji niestety system ich nie kasuje a nie są już używane więc można kasować zawartość katalogu C:/AMD

*stan porady na dzień 18 stycznia 2018 roku, w przyszłości możliwe jest że w katalogu mogą się znajdować pliki czy katalogi potrzebne do funkcjonowania systemu, więc skasowanie ich jest na własną odpowiedzialność

Jaki jest skrót do uruchomienia USTAWIEŃ w Windows ?

Jeżeli chcesz poznań jaki jest skrót do uruchomienia USTAWIENIA w systemach Windows to jest to klawisz “Windows” i na raz klawisz “i”

WINDOWS + I

Znikły kolory, masz czarno biały obraz ?

Raptownie znikły kolory na komputerze ? Masz czarno biały obraz ? Jak włączyć ponownie kolorowy obraz na monitorze w systemie Windows 10 ? Jeżeli wszystko dotychczas było w porządku, aż tu raptownie przy klikaniu jakiś kombinacji klawiszy obraz zmienił się na czarno biały … pewnie ktoś wcisnął kombinację Windows + Ctrl +C. Jeżeli szukasz porady jak wyłączyć czarno biały obraz na systemie Windows 10 trzeba zrobić tak:

  1. Kliknij na klawiaturze klawisz Windows
  2. Potem kliknij w zębate koła i dostań się do USTAWIEŃ SYSTEMU
  3. następnie kliknij w UŁATWIENIA DOSTĘPU (narrator, lupa, duży kontrast)
  4. potem kliknij w KOLOR I DUŻY KONTRAST
  5. odklikaj ZASTOSUJ FILTR KOLORÓW

Po tej operacji kolor powinien wrócić na Twój monitor.

Podsumowanie roku 2017 na YouTubie

Od teraz dostępne jest już podsumowanie roku na You Tubie tzw You Tube 2017 Rewind, szczegóły tutaj.

A jeśli chodzi o filmy najbardziej popularne na You Tubie w Polsce ? Lista poniżej:

 

Pomysł na spamowe maile

Pewnie każda osoba korzystająca z maili otrzymała co najmniej raz w życiu maila z super ofertą od milionera, który z jakiegoś powodu nie może podjąć swoich pieniędzy i prosi nas o jakąś przysługę za którą odpali nam jakiś sowity procent. Oczywiście są to typowo spamowe maile nastawione na wyciągnięcie od nas jakiś pieniędzy. W Nowej Zelandii wpadli na pomysł aby takie maile przekierowywać do programu komputerowego tzw bota, który zaczyna odpowiadać na takie maile wciągając nadawcę takiego maila w długie rozmowy co według specjalistów od zabezpieczeń z Nowej Zelandii może spowodować, że nadawcy takich maili zniechęcą się i zaprzestaną wysyłki takich korespondencji. Jeżeli macie taki przypadek wystarczy przekierować taką swoją wiadomość na maila:
me@rescam.org

a bot nowo zelandzki zajmie się kontynuowaniem rozmów z nadawcami, będzie uprzykrzał życie nadawcy ciągłymi pytaniami, które są na tyle dobrze dobrane do rozmowy, że wyglądają jakby odpowiadała żywa osoba czy to zda egzamin, czas pokaże …

niechciane maile

Odświeżony YouTube

Pewnie zauważyliście że serwis YouTube nieco się zmienił. Chodzi bardziej o zmiany graficzne niż techniczne ale i one się dokonały. Firma Google pracuje cały czas nad udoskonalaniem swoich produktów i przyszła pora na odświeżenie serwisu You Tube. Serwis stał się bardziej biały żeby lepiej było  widać filmy a ikonki zostały przestawione na dół strony żeby łatwiej było je dosięgnąć palcami na tablecie lub telefonie. A poza tymi zmianami lada moment ma się zmieniać kształt wyświetlacza, czyli kiedy będziemy oglądać film w formacie 4:3 to ekran tak się dostosuję, jeżeli będzie to 16:9 to ekran będzie bardziej poziomy, czekamy na dalsze zmiany.

Zmiany-you-tube

Samochody Google ponownie w Polsce

Od maja do końca października 2017 na ulicach wielu polskich miast będzie można ponownie spotkać samochody Google Street View fotografujące do map Google. Od ostatnich zdjęć dużo się zmieniło na polskich drogach i firma Google zdecydowała że ponownie można wykonać najnowsze zdjęcia ulic z perspektywy Street View. daty w których możemy spotkać samochody Google w naszych miastach znajdziecie tutaj.

Samochód Google Street View

Street View na orbicie

Google udostępniło widok Street View dla Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ! Dzięki tej usłudze można odbyć wirtualny spacer po stacji kosmicznej, nie odrywając się ani na centymetr od ziemi. Jeżeli masz chwilę czasu i chcesz obejrzeć jak od środka wygląda stacja kosmiczna zerknij tutaj.

Kosmiczne street view

Kosmiczne street view