Gdzie kupić certyfikat SSL (https)

Inna
internet, wiadomości
Gdzie kupić certyfikat SSL (https)

Ostatnio coraz bardziej popularne staja się certyfikaty SSL. W dobie kiedy dużo fałszywych stron podszywa się pod inne prawdziwe strony, prawdopodobnie niedługo będzie to podstawa dla każdej strony która przesyła jakieś dane użytkowników (formularze, albo zakupy czy  płatności). Powstaje więc pytanie czy warto kupić i zainstalować certyfikat SSL (https) ? Jeżeli masz sklep internetowy – na pewno tak. Jeżeli masz stronę która pobiera od użytkowników jakieś dane i przesyła do Ciebie – tak samo – warto. Ale jeżeli to jest strona typu wizytówka czyli jednostronicowa na przykład hydraulika który oferuje swoje usługi i nie ma tam żadnego formularza ani żadnych płatności to można na razie się wstrzymać.

Jeżeli jednak na pytanie gdzie kupić certyfikat SSL (https) nie znacie odpowiedzi, to jest to proste:

najlepiej tam gdzie macie hosting swojej strony.

Firma hostingowa w której posiadasz swoją stronę zainstaluje go za Ciebie i skonfiguruje i będzie to najszybsze rozwiązanie, ale można kupić go też u firmy gdzie masz domenę (jeżeli to dwie inne firmy) albo u innego dowolnego  sprzedawcy SSL’i.
Ogólnie tak jak z hostingiem tak samo z kwestią gdzie kupić certyfikat  SSL – odpowiedź brzmi – u dużego zaufanego dostawcy – czyli firmy pokroju Home.pl, Nazwa.pl, Ogicom.pl

Gdzie kupić certyfikat SSL (https)

 

 

Średnia ocen treści: 4.3/5 - (z 3 ocen). Ocen nie weryfikujemy, ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy.