Jak usunąć hasło z pliku pdf

Inna
komputer
Usuwanie hasła z pliku pdf

Coraz częściej zdarza się, że dostajemy pliki pdf zabezpieczone hasłami. Są to na przykład pliki pdf z wynikami badań z przychodni. Zapisujemy je sobie na swoim komputerze i potem za każdym razem chcąc obejrzeć zawartość takiego pliku pdf musimy wiedzieć jakie było do tego pliku hasło.

Mały problem jak hasło jest przesłane razem z plikiem, ale czasami hasło przychodzi sms’em a pdf mailem i potem za kilka tygodni lub miesięcy ciężko jest dostać się do takiego pliku z badaniami. Rozwiązaniem byłoby jak już otrzymamy taki plik i jest on naszą legalną własnością i znamy do niego hasło – usunąć takie hasło.

Jeżeli więc nie wiecie jak usunąć hasło do pdf to są dwie możliwości:

  1. Hasło można usunąć odpłatnie np: poprzez program Adobe Acrobat Pro. Wtedy trzeba wejść na stronę producenta, ściągnąć program i postępować zgodnie ze wskazówkami.
  2. Można też taki plik pdf „wysłać” do drukowania u siebie na komputerze, czyli dać opcję drukuj i wybrać opcję Microsoft PDF Printer lub inny Program tworzący pliki PDF, czyli wtedy nie drukujemy takiego pliku tylko zapisujemy jako kopię w pdf ale już bez hasła.
Usuwanie hasła z pliku pdf
Usuwanie hasła z pliku pdf
Średnia ocen treści: 3.8/5 - (z 13 ocen). Ocen nie weryfikujemy, ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy.