Jak usunąć stare zdjęcie z mapy Google

Internet
google
Jak usunąć zdjęcie z map google wizytówki

Czasami zdarza się, że firma zmienia wystrój wnętrz albo zmienia lokalizację i zdjęcia, które pozostają w wizytówce firmy na mapie Google nie są już aktualne. Jeżeli zdjęcia były dodane przez tą firmę czyli właściciela wizytówki usunięcie nieaktualnego zdjęcia jest proste. Wystarczy zalogować się na konto które jest powiązane z Google Moja Firma, wejść w opcję zdjęcia, znaleźć to które jest nieaktualne i je usunąć.

Sprawa komplikuje się kiedy zdjęcia na wizytówce Google na mapach Google pochodzą nie od właściciela ale od klientów. Usunięcie zdjęcia które dodał nie właściciel wizytówki a klient nie jest już takie proste. Pierwszy sposób można spróbować skontaktować się z osobą która wykonała zdjęcie i je dodała i poprosić o usunięcie tego zdjęcia.

Czasami to się udaje czasami z różnych powodów nie.

Drugi i chyba szybszy i pewniejszy sposób to wejście na swoje konto Google Moja Firma gdzie są zdjęcia które chcemy skasować i po wejściu w konkretne zdjęcie w prawym górnym rogu kliknięcie we flagę.

Zaznaczenie odpowiedniego pola na przykład ostatniego i tam opisanie sytuacji że firma zmieniła siedzibę i zdjęcie jest już nieaktualne lub firma zmieniła wystrój i zdjęcie jest już nieaktualne i wysłanie do Pomocy Google. Zazwyczaj usunięcie zdjęcia jest wykonywane w ciągu maxymalnie tygodnia.

Jak usunąć zdjęcia z wizytówki firmowej na mapach Google