Windows 10 update błąd 0x80244fff

Internet
internet, komputer
windows 10 update error 0x80240fff

Przy reinstalacji systemu operacyjnego na komputerze z systemem Windows 10 napotkaliśmy w pewnym momencie po ponownym postawieniu systemu błąd aktualizacji Windows 10 0x80240fff.

Błąd powoduje, że system Windows nie chce ściągnąć wszystkich aktualnych aktualizacji sprawdzając przez chwilę dostępne aktualizację i pokazując błąd 0x80240fff.

Po przeszukaniu wielu forów pomocy w Polsce i za granicą i potestowaniu kilku złożonych pomysłów znaleźliśmy najprostsze rozwiązanie.
Na jednym z forów było napisane, że błąd sam znika po dniu albo kilku dniach (ale zmiana daty w komputerze do przodu czy do tyłu nie rozwiązuje problemu).

Zrobiliśmy więc tak, że zostawiliśmy ten problem do samorozwiązania i u nas na trzeci dzień po wejściu w opcję aktualizacji i kliknięciu żeby sprawdził czy są aktualne aktualizację, system chwilę „mielił” i zaczął ściągać wszystkie dostępne aktualizacje, których wczoraj nie chciał ściągać.

Jeżeli więc nie zależy Wam na czasie i możecie poczekać z aktualizacjami bez grzebania w rejestrach itd, to problem może się sam rozwiązać za kilka (niektórzy pisali że kilkanaście dni ).

Wersja angielska:

Średnia ocen treści: 4.4/5 - (z 14 ocen). Ocen nie weryfikujemy, ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy.