Zniknąć z Google …

Internet
google, internet
Jak zniknąć z google

Czasami zdarza się, że dane typu adres domowy, prywatny numer telefonu, prywatny adres mailowy znajdą się w Google a o ile są to dane na stronach służbowych albo umieszczane przez osoby będące ich „właścicielami” i umieszczane tam za ich zgodą to nie jest to problem. Gorzej jak czyjeś powyższe dane znalazły się w internecie przez przypadek i nie chcemy żeby na przykład nasz prywatny numer telefonu był pokazywany w google. Od teraz firma Google udostępniła możliwość zgłaszania takich danych do usunięcia.

Wysyłając zgłoszenie na adres support.google.com i wykazując, że zachodzi niebezpieczeństwo typu możliwość kradzieży tożsamości lub przemocy, szantażu, czy prób oszustwa finansowego na podstawie tych danych – można poprosić o ich usunięcie z wyszukiwarki Google.

Ważne jednak – że jeżeli te dane są na jakiejś stronie internetowej to samo usunięcie ich z wyników wyszukiwania Google nie spowoduje, że te dane znikną z tamtej strony. Wtedy trzeba poza zgłoszeniem do Google – zgłosić się także do administratora takiej strony www.

Średnia ocen treści: 3.3/5 - (z 10 ocen). Ocen nie weryfikujemy, ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy.